Önemli Bilgiler

Bayt Entegre 4.0 versiyonu ve üzeri, Firebird 2.1. versiyonu ile çalışmaktadır. Bayt Entegre nin 4.0 versiyonundan daha eski versiyonları Firebird 1.5 versiyonu ile  çalışmaktaydılar. Bu sebeple Bayt Entegre 3.9.1.v den  eski versiyonların son versiyonlara geçişinde dataların öncelikle 3.9.1.verisyonuna geçmesi gereklidir. Bu işlemin yapılabilmesi için aşağıdaki örnek uygulama yapılmalıdır.
 
Örnek olarak; Bayt Entegre 2.6.0. versiyonu kullanan kullanıcının webdeki son versiyona geçmesi için,
 
Web sayfamızdan www.bay-t.com.tr Bayt Entegre nin son setup ı indirilecek ve çalışan  Bayt Entegre 2.6.0. versiyonu üzerine kurulum adımlarından Kurulum Şekli olarak sadece Program Dosyaları işaretlenerek kurulum yapılacak.

C:\Byte\Entegre klasörü içerisinde gelmiş olan EntUpgrade391.exe (Firebird 1.5 ile çalışır.) ile datalar 3.9.1. versiyona güncellenecek. 
 
3.9.1. Versiyon güncellemesinden sonra, program ekle kaldırdan Firebird 1.5.v kaldırılarak onun yerine  Firebird 2.1versiyonu kurulacak.
Bu defa da normal olan son sürüme ait EntUpgrade.exe çalıştırılarak datalar son 

Bayt Tablet modülü ile;

 -Stoklarınızın resimlerini depo miktarlarını ve fiyatlarını görebilirsiniz,
 -Carilerinizin resimlerini ve bakiyelerini görebilirsiniz. Cari Hesap Ekstresine bakabilirsiniz,
 -Satış siparişi düzenleyebilirsiniz,
 -Tahsilat yapabilirsiniz.

Stok sayfası görünümü:

Cari sayfası ve Cari Hesap Ekstresi görünümü 

Sipariş sayfası görünümü

Yapılan işlemler online ilgili dataya kayıt edilmektedir. 
 
Sistem web üzerinden çalışmaktadır. Tablet işletim sistemi farketmemektedir. Çözünürlük 1280x800 olması gerekmektedir.
 
Tablet modülü demosu için tarayıcınıza aşağıdaki linki yazarak inceleyebilirsiniz. 
 
Demo Kullanıcı adı; DEMO1, DEMO2, DEMO3, DEMO4, 
 
Şifre; Yok
 
Firma; Örnek Firma seçilerek Oturumu Aç butonuna basılarak giriş yapılacak.
 
tablet.bay-t.net

BUTONLAR

 Cari               Stok         Ana Menü        SiparişMenüler; 

Kartlar  

Stok

Stok menüsünden stok kartları listelenir. Stok isimlerine tıklandığında Detaylar butonu görülecektir.  Detaylar butonuna basıldığında depo bazında Stok Mevcutları gelecektir. Açılan
Stok Mevcutları ekranı altında Stok Detayları menüsü bulunmaktadır.  

Stok Detayları menüsünden de stok fiyatları gösterilmektedir. 
 
Stok sayfası görünümü üst bölümde bulunmaktadır.
Cari

Cari menüsünden cari listesi gelmektedir. Üzerine tıklanan cariye ait resim ve bakiye görülmektedir. Aynı zaman da bu ekranda Yeni Sipariş ve Yeni Tahsilat butonları bulunmaktadır. Üzerinde bulunulan cariye ait sipariş ve tahsilat işlemi bu ekrandan yapılır.

Yeni Sipariş
 
Bu butona basıldığında üzerinde bulunulan cariya ait sipariş işlemi başlatılmaktadır ve stok sayfası açılmaktadır. İlgili stoklar bu sayfadan üzerine tıklanarak Sepete Ekle butonu ile siparişe eklenecek. Stok seçimleri tamamlandıktan sonra sadece sipariş içerisindeyken gelen ve siparişi kaydetmek için kullanılan  ekranın sağ üstünde bulunan ok butonuna basılacak. 

 Ok butonuna basıldığında sipariş ekranı tam olarak görüntülenmektedir. Bu bölümden bulunan alanlar doldurulacak. 
 
Onay başlığında bulunan Onaysız seçeneği ile sipariş kaydedildiğinde, siparişin tablet üzerinden değişikliğe açık olduğu, bu siparişin EntegrePro üzerinden değiştirilemeyeceği anlamı taşımaktadır. 
 
Bu durumdaki sipariş tablet üzerinden yeniden açılarak Onay durumu Onaylı seçeneği seçilerek sipariş kaydedildiğinde, siparişin tablet üzerinden değişikliğe kapalı olduğu, bu sipariş EntegrePro üzerinden değiştirilebileceği anlamı taşımaktadır. 
 
Onaylı bir sipariş tablet üzerinden değiştirilmeye çalışıldığında gelen uyarı;

Sipariş ekranında gerekli düzenlemeler yapıldıktan sonra ekranın sağ altında bulunan Sakla butonu ile sipariş kaydedilir.

Yeni Tahsilat
 
Bu menüden üzerinde bulunulan cariye ait tahsilat işlemi yapılmaktadır. Kullanımı sipariş fişindeki gibidir. Yeni Tahsilat butonuna basıldığında tahsilat fişi ekranı açılmaktadır. Gerekli alanlar doldurulur.

Onay başlığında bulunan Onaysız seçeneği ile fiş kaydedildiğinde, tablet üzerinden değişikliğe açık olduğu, tahsilat fişinin EntegrePro üzerinden değiştirilemeyeceği anlamı taşımaktadır. 
 
Bu durumdaki tahsilat fişi tablet üzerinden yeniden açılarak Onay durumu Onaylı seçeneği seçilerek kaydedildiğinde, fişin tablet üzerinden değişikliğe kapalı olduğu, EntegrePro üzerinden değiştirilebileceği anlamı taşımaktadır. 

Siparişten farklı olarak tahsilatın detayının belirlendiği Ekle butonu bulunmaktadır.Ekle butonuna basıldığında, aşağıdaki tahsilat detayının girileceği ekran açılır.

Bu ekranda tahsilata ait detaylar belirlenir ve Tamam butonuna basılarak tahsilat fişinin 1. satırı kaydedilmiş olur. Aynı fişte farklı tipte tahsilat satırları yapılabilmektedir. Tahsilat fişleri çoklu tahsilat şeklinde çalışmaktadır.

İşlemler
 
Sipariş ve Tahsilat işlemlerinin yapılabilmesi için EntegrePro modüler yapısında sipariş ve tahsilat tiplerine karşılık gelen modüllerin olması gerekmektedir. Örnek olarak sipariş işleminin yapılabilmesi için Bayt EntegrePro paketinde Sipariş ek modülünün olması gerekmektedir.

Sipariş
       
Bu menüden kayıtlı siparişler listelenir. Onaysız olanlar için değiştirme ve silme işlemleri yapılabilir. Onaylı olanlar için tablet üzerinden sadece izleme yapılabilir.

Tahsilat

Bu menüden kayıtlı tahsilat fişleri listelenir. Onaysız olanlar için değiştirme silme işlemleri yapılabilir. Onaylı olanlar için tablet üzerinden sadece izleme yapılabilir.

 

 

Kapat
Kapat