Önemli Bilgiler

Alış siparişinin farklı yöntemlere göre otomatik oluşturulması ihtiyacını karşılamaktadır.

-Stok seviyelerine göre sipariş hazırlama,

-Ortalamalara göre sipariş hazırlama,

-Depo bazında sipariş hazırlama,

Otomatik Alış Sipariş yöntemleriAlış siparişi detayında Otomatik Sipariş Hazırlama menüsü

Otomatik Sipariş Hazırlama Ekranı

Kullanılan Sektörler:

Tekstil, konfeksiyon, gıda, süt ve süt ürünleri, şarküteri ürünleri, mobilya, ev tekstil ve dekorasyon, kozmetik v.b. gibi yoğun sipariş kullanan firmalar.

Açıklama :

-Kullanılacak yerde EntegrePro ve Sipariş Modülü olması gerekmektedir.

Mağazacılık sektöründe Renk Beden takibinin yanında birde ürünlerin toplu alım ve satımında Konfeksiyon ve Ayakkabıcılık sektöründe ürün serisi ya da diğer bir adıyla asorti kullanımı mevcuttur. Yani, ürünlerin modellerinin çok satılan bedenlerde çoki az satılan bedenlerden az olacak şekilde üretici firma tarafından farklı bedenlerden seri hazırlanır.

Seri içerisinde hangi beden kaç adet olacağı standart değişmez; bellidir. Bu durumda da Renk Beden modülü yanında Gruplu Stok modülü kullanılır.  Seri kartından 1 adet işlem yapıldığında grup içerisindeki tüm kartlar hareket görür. Eğer seri yok ise, ya da seri içerisindeki bedenler sürekli değişiyor ise Kombini Ürün faturaya çağrılır ve çoklu miktar alanına miktarlar elle girilerek işlem yapılır. Bu işlem için Kombini ürün kartının Kombini Stok Kartları bölümünde bulunan Kombini Detay kartları üzerinden çok olarak seçim yapılır ve Grup Kartı Aç butonuna basılır.

Kombini Detay kartları üzerinden otomatik olarak kolay ve hızlı bir şekilde Gruplu Stok kartı tanımlamaları yapılır.  Gruplu stok tanımlanırken bedenlere göre seri içerisindeki miktarlar girilir.

Grup Kartı olarak tanımlanan seri kartının faturadaki görüntüsü. 1 Adet seri faturaya seçildiğinde seri içerisindeki miktarlar otomatik olarak gelir.

 

 

Stok rezerv takibi için Sipariş Modülü olmak zorunda. Rezerv etme özelliği siparişten doğan bir ihtiyaç.

            Stok Parametrelerinde Miktar Kontrol Tipi Rezervli Miktar Üzerinden, seçeneği tercih edilmeli. 

Parametre seçiminden sonra Satış Siparişi satırında Rezerv alanı işaretlenen ürün miktarı rezerv edilmiş olur.

 Stok seçim penceresinde Rezervli Miktar kolonu stoğun rezerv edilen ürünlerden geriye kalan miktarını göstermektedir.

Raporlar, Stok Raporlarından Stok Bakiye Listesi Detaylı raporunun Rezervli Stok Bakiye Listesi tasarımından rezervlere ait raporları alabilirsiniz.

 

Stoksuz ve sipariş alarak çalışan firmalarda satış siparişlerinden otomatik alış siparişi hazırlanması ihtiyacını karşılar.

 -Stoksuz çalışma imkanı

-Hatasız doğru sipariş hazırlama

-Eksik olan malların sipariş edilmesi

-Teslim tarihine göre sipariş hazırlanması

Satış siparişinden alış siparişi oluşturma menüsü

Satış siparişinden alış siparişi oluşturma ekranı

Kullanılacak Sektörler:

Tekstil, konfeksiyon, gıda, süt ve süt ürünleri, şarküteri ürünleri, mobilya, ev tekstil ve dekorasyon, kozmetik v.b. gibi yoğun sipariş kullanan firmalar.

Açıklama :

-Kullanılacak yerde EntegrePro ve Sipariş Modülü olması gerekmektedir.

 

Parametreler, Sipariş Parametrelerinin, Fiş Parametreleri sayfasında bulunan Sevkiyat Kontrolü Yapılacak checbox alanı işaretlendiğinde, faturada ya da irsaliyede cari seçiminden sonra Sipariş Aktar butonuna basılarak ilgili cariye ait siparişler listesi ekrana gelir. Sipariş seçimi yapıldığında Kontrollü Aktarım ekranı gelecektir. Bu ekranda barkod okutularak siparişin doğru bir şekilde hazırlanması sağlanacaktır.

 

Kapat
Kapat