Önemli Bilgiler

Filtreleme, Seçim pencereleri üzerinde sütünların başlıkları üzerinde mouse sağ tıkta çıkan menülerden Bütün Kayıtları Yükle seçeneği işaretlendiğinde, sütünlar üzerinde filtreleme yapma imkanı doğar. Her sütünün başlığı tıklandığında alfanumerik olarak ilgili sütüna göre sıralama oluşur.

Filtreleme

Aynı zamanda sütün sağ tarafında bulunan kutucuk tıklandığında o sütüna göre pencerenin filtrelenmeside sağlanmaktadır. Üst resimde görüldüğü gibi.

Filtreleme

Filtre seçimiyle ekrana gelen liste farklı sütünlarda yapıldığında filtreleme işlemine devam eder. Bu ekrandan çıkıldığında ekran eski görünümünde gelir. Eğer ekrandaki filtrenin sabit kalması isteniyor ise. Filtre butonuna basılır. Açılan Filtre Seçimi ekranından Yeni Filtre butonuna basıldığında aşağıdaki gibi filtre kayıt ekranı açılmaktadır. Bu ekran kaydedilip mouse sağ klikte varsayılan filtre olarak seçildiğinde, seçim penceresi bu filtreye göre sabitlenmiş olacaktır. Seçim penceresi her açıldığında varsayılan filtreye uygun olarak açılacaktır. Filtre silindiğinde eski haline döner.

Filtre butonu

Filtre kaydedildikten sonraki seçim penceresi görüntüsü aşağıdaki gibi olacaktır.

 

Kapat
Kapat