0224 252 1 252
Önemli Bilgiler
Anasayfa - Önemli Bilgiler - Mobil

BAY.t Programı Yönetici Pusulasının akıllı cep telefonlarıyla uzaktan ulaşılması ve raporlanması amacıyla hazırlanan Bay(t) Mobil Android Server deneme sürümü hizmete sunulmuştur. Android 4.0 ve üstü sürümlerinde geçerli olmak şartıyla android cep telefonlarınıza www.bay-t.com.tr internet adresimizden uygulama indirilmesi ve uygulamanın çalıştırılması amacıyla bazı ayarların yapılması gerekmektedir.

1-BAY.t Yazılım Lisasına BAY.t Mobil Android Server ek modülünün eklenmesi gerekiyor.

2-Modem nat ayarlarından 888 portunu entegrenin olduğu pc ip'sine yönlendirilmesi gerekiyor.

3-Web sayfamızdan BAY.t Mobil Android Server setup'ı indirilip;MobileAndroidServer.exe EntegrePro'nun kurulu olduğu pc'ye Entegre klasörü içine yapıştırılarak çalıştırılacak.

MobileAndroitServer.apk ise, cihaza atılıp uygulama yüklenecek.

4-Ayarlar bölümünden aşağıdaki 'ayarlar' yapılacak.

5-Eğer modem sabit IP değil ise, Kullanılan Lisanslı EntegrePro seri numarası yazılarak bağlantı gerçekleşebilir.6-Modemin Dış IP'si ve port yazılarakta bağlanılabilir. Bu durum içinmodemin IP'sinin sabit olması gerekmektedir.

7-Kullanılacak firma seçilerek ayarlar tamamlanmış olacaktır.Capital / boss programı içinde e-Belge ayarlarının yapılması gerekmektedir.

 • e-Belge parametrelerinde sayfanın alt kısmında bulunan Başlangıç Seri Numarası combo box ından “Kullanıcı Bazında” numaralandırma seçilmesi ve kullanıcı bazında başlangıç serisi tanımlanması gerekmektedir.

 

 • Kullanıcı bazında başlangıç serileri tanımlandıktan sonra, mobilde e-arşiv kullanıcak kullanıcının karşısınd ki Numara, Fiş Kayıt Sırasında Verilecek (El Terminali – Mobil ) e-Arşiv check box ı işaretlenmelidir. 
 • Dikkat edilmesi gerekenler

 

 • Numara, Fiş Kayıt Sırasında Verilecek (El Terminali – Mobil ) e-Arşiv check box ı işaretlendikten sonra, bu kullanıcı Capital/Boss tarafında e-Fatura ve e-Arşiv kaydı ve düzenlemesi yapamayacaktır.

 

 • Numara, Fiş Kayıt Sırasında Verilecek (El Terminali – Mobil ) e-Arşiv check box ı işaretlendikten sonra ve kullanıcı mobilde işlem yaptıktan sonra, check box bir daha kaldırılamaz.

 

 • Numara, Fiş Kayıt Sırasında Verilecek (El Terminali – Mobil ) e-Arşiv check box ı işaretli bir kullanıcı e arşiv faturası oluşturup merkeze göndermeden oturumu kapatırsa ve bu check box işaretli olmayan bir kullanıcı ile oturum açıp göndermeye çalışırsa işlem engellenir. Hangi kullanıcı oluşturdu ise onun merkeze göndermesi lazım.

 

Mobilde Oluşturulan e-Arşiv ve e-Faturaların Düzenlenmesi / Silinmesi

 • Mobilde oluşturulan e arşiv faturaları merkez tarafında düzenlenemez.

 

 • Mobilde oluşturulan e arşiv faturalarını, sadece oluşturan kullanıcı mobil tarafında silip düzenleyebilir. (BYTE kullanıcısı dahil.)

 • e-Arşiv Faturası Silme/Düzenleme Şartları

 

 • Offline modda hazırlanan e-Arşiv faturaları; kendinden sonra fatura yoksa(kendi seri numarasından büyük seri numarası yoksa) ,yazdırılmamışsa ve merkeze gönderilmemiş ise düzeltme/silme işlemi yapılabilir.

 

 • Online modda hazırlanan e-Arşiv faturaları; kendinden sonra fatura yoksa (kendi seri numarasından büyük seri numarası yoksa), yazdırılmamışsa ve merkez tarafından portala gönderim işlemi henüz yapılmamış ise düzeltme/silme işlemi yapılabilir.

Not : Tarih, Fatura Numarası, Cari Adı/Kodu ve E Belge tipi düzenlenemeyecektir.

 

Not2: Merkez tarafında oluşacak olan e-Arşiv seri numarasında uyum olması için; offline da oluşturulan veriler, Veri Gönder işlemi ile merkeze gönderilemeden Online modda çalışmaya geçilemeyecek.

Demo Talep
 
BAY.t Danışmanı
 • CAPTCHA
Kapat
 • CAPTCHA
Kapat