Sıkça Sorulan Sorular

E-fatura mükellefiyim. Ne yapmalıyım?

e-Esnaf devlet paketimizi kullanmalısınız. Entegratör işlemleriniz tarafımızdan yapılacaktır.

E-fatura mükellefi değilim. Faturalarımı elektronik ortamda nasıl düzenlerim?

e-Esnaf e-belge paketimizi kullanmalısınız. Program içerisinden oluşturmuş olduğunuz satış faturasını e-belge gönder butonu ile kolaylıkla GİB portalına aktarabilirsiniz.

Dövizli fatura oluşturabilir miyim?

Evet, Dövizli Çalışma modülümüz ile farklı para birimlerinde ticaretinizi sürdürebilirsiniz.

Tevkifatlı fatura oluşturabilir miyim?

Evet, Faturayla ilgili tüm alanlarda tevkifat kullanabilirsiniz. Parametreler, Fatura parametreleri sekmesinde solda bulunan Tip/Tevkifat Tanımları bölümünde kullandığınız vergi dilimlerini tanımlayarak fatura satırında ilgili tevkifat seçimini yapabilirsiniz.

Kağıt fatura düzenleyebilir miyim?

Evet, Düzenlemiş olduğunuz faturayı yazdırarak döküm alabilir, kağıt fatura da kullanabilirsiniz.

Faturamı yazdırmak istiyorum. Ne yapmalıyım?

Oluşturmuş olduğunuz fatura sayfasında üst menüde bulunan yazdır butonu ile yazdırabilirsiniz. Varsayılan yazıcı ve tasarımı seçerek otomatik olarak ta döküm alabilirsiniz.

E-fatura mükellefi olmamın maliyeti nedir?

E-fatura mükellefi olmak için öncelikle mali mühür ya da e-imzaya sahip olmalısınız. E-Esnaf devlet paketimizle işlemlerini kolaylıkla takip edebilir, aktivasyon ve entegrasyon ücreti ödemeden işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Entegratör firma işlemleri tarafımızca yapılacaktır. 

İsteğe bağlı e-fatura mükellefi olabilir miyim?

Evet, isteğe bağlı da E-fatura mükellefi olabilirsiniz.

E-Fatura seri tanımlarını nasıl yapabilirim?

Parametreler, E-Belge parametreleri sekmesinden solda bulunan tasarım ayarlarından başlangıç seri numara tanımlarınızı yapabilirsiniz. Yapmış olduğunuz seri tanımını entegratör firmada da tanımlanması için bizden destek alabilirsiniz.

Gönderdiğim E-fatura veya E-arşiv fatura üzerinde değişiklik yapabilir miyim?

Gönderdiğiniz E-fatura veya E-arşiv fatura üzerinde değişiklik yapmanız mümkün değildir. Gönderim işleminin tamamlanmasıyla resmi makbuz olacaktır. Değişiklik yapmak isterseniz faturayı iptal ederek tekrar düzenlemeniz gerekecektir. 

Gönderdiğim E-fatura veya E-arşiv faturayı nasıl iptal ederim?

Öncelikle E-faturanızın  Ticari fatura olması durumunda karşı tarafın red etmesi, Temel fatura olması durumun da ise GİB iptal portalından başvuru yapılması gerekecektir. Sonrasında E-fatura  yönetim ekranında fatura üzerinde sağ tuş İPTAL seçeneği ile fatura iptalini gerçekleştirebiliriniz. E-Arşiv fatura iptali için E-Arşiv yönetim ekranında sağ tuş İPTAL seçeneği ile iptalini gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz konu ile ilgili Fatura İptali videomuzu da izleyebilirsiniz.

Müşterime elektronik fatura düzenlerken TC numarasını bilmiyorum. Ne yazmalıyım?

Müşterinize düzenlediğiniz e-Arşiv Fatura’da ad, soyad ve adres bilgilerinin zorunlu olarak bulunması gerekliliği GİB tebliğinde belirtilmiştir. Vergi mükellefi olmayan müşterinin TC Kimlik Numarasını vermek istememesi veya bilinmemesi halinde, vergi numarası alanına 11111111111 (11 tane 1) yazılması gerektiği belirtilmiştir.

Müşterimin E-fatura kullanıcısı olup olmadığını nasıl öğrenebilirim?

Sistem yazmış olduğunuz vergi kimlik numarasına göre müşterinizi e-fatura kullanıcısı olup olmadığını otomatik sorgulamaktadır.

İrsaliyeden fatura oluşturabilir miyim?

Evet, Fatura ekranında Detay menüsü altından İrsaliye aktar seçeneği ile, irsaliyenin faturaya aktarılmasını sağlayabilirsiniz. 

Siparişten fatura oluşturabilir miyim?

Evet, Fatura ekranında Detay menüsü altından Sipariş aktar seçeneği ile, irsaliyenin faturaya aktarılmasını sağlayabilirsiniz. Dilerseniz konuyla ilgili İrsaliyeden fatura oluşturma videomuzu da izleyebilirsiniz. 

Aylık kontör tanımı nasıl yapılıyor?

Aylık ücretsiz kontör tanımınız her ayın başında sıfırlanarak tarafımızca yenilenmektedir.

Kontörüm bittiğine ne yapmalıyım?

Kontörünüz bittiğinde Yardım menüsü sekmesinde Abonelik, E-Dönüşüm Kontör Alımı ile kontör satın alabilirsiniz.

Fatura Teklif Al

Kapat
Gizlilik Sözleşmesi
 1. Genel: Bu siteyi kullanıyor olmanız, gizlilik ve güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.
 2. Gizlilik ve güvenlik koşullarının takibi/değişiklik: BAY.t (“Site Sahibi”), herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin üçüncü şahıslar ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. Site Sahibinin gizlilik koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, gizlilik ve güvenlik koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu siteyi yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, gizlilik ve güvenlik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır.
 3. Açık sistem: Kullanıcılar; (Kullanıcı tabiri, varsa üyeler dahil, web sitesine giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site Sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.
 4. Kullanıcı bilgileri: Kullanıcı tarafından Site’ye yerleştirilen, iletilen veya Site aracılığıyla gönderilen her türlü içerikten ve kişisel bilgiden (her türlü yazı, doküman, müzik, ilan, reklâm, iletilen görüş ve düşünceler dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ses veya yazı veya hareketli/hareketsiz görüntü içeren her türlü içerik) Kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, Site’ye ilettikleri/gönderdikleri her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını beyan ve garanti etmiştir. Site Sahibi’nin, Kullanıcılar tarafından Site’ye konulan, diğer Kullanıcılara veya üçüncü şahıslara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği veya mevzuata aykırı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.
 5. Kullanıcı adı ve şifre: Site Sahibi bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir. Kayıt sırasında Kullanıcıya ad ve şifre verilebilir ya da kullanıcı tarafından ad ve şifre oluşturulması istenebilir. Kullanıcı adı ve şifrenin muhafazasından, yanlış ya da hukuka aykırı kullanımından ve olası tüm izinsiz kullanımlarından doğrudan kullanıcı sorumludur. Şifrenin özel rakamlar, harfler ve karakterler kullanılarak daha güvenli bir biçimde oluşturulmasından ya da bunun için gerekli değişikliklerin yapılmasından kullanıcı sorumludur. Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz 3. şahısların eline geçmesi ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde derhal site ve/veya Site Sahibine haber verilir.
 6. Bilgilerin korunması: Site Sahibi, web sitesindeki tüm sayfaların güvenliği için azami gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır.
 7. Üçüncü kişilere ait siteler: Bu sitede, Site Sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir/link/bilgi verilebilir. Site Sahibinin erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk 3. kişilere ait sitelerde yazılı koşulara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden veya bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Site Sahibi sorumlu tutulamaz.
 8. Site yardımcı programları: Kullanıcının sitenin bazı bölümlerinden yararlanabilmesi için yardımcı programlar kullanılması gerekebilir. Bu bölümlerden yararlanıldığı takdirde, yararlanma biçim ve kapsamıyla ilgili veriler, site veritabanına kaydedilebilir. Keza bölümlerden daha kolay yararlanabilmeniz için bazı “çerez”lerden yararlanabilir, bunlar vasıtasıyla kullanıcıya bazı bilgiler gönderebiliriz.
 9. Kişisel verilerinizle ilgili olarak verdiğiniz izin, size hizmet vermek; hizmetlerimizin, üyelerin, üçüncü şahısların tanıtım faaliyetleri; hukuki gereklilikler vb. hallerde kullanma iznini de içermektedir.

Kişisel veriler

 • Sitenin ziyaret edilmesi, kullanılması ya da herhangi bir bölümden yararlanılması için ad, soyad, adres/yaşanılan yer, IP bilgileri, e-posta adresi, telefon numarası vb. kişisel veriler siteye verilmiş, kaydedilmiş olur/olabilir. Kullanıcı, vermiş/açıklamış kaydetmiş olduğu kişisel verilerin Site Sahibine açık olacağını dikkate alarak bu bilgileri açıklamış olduğunu ve siteye açıkladığı, kaydettiği her bilginin, içeriğin Site Sahibine karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, seçmiş olduğu paylaşım seviyesi ile kişisel verilerini ve gönderdiği içeriği diğer kullanıcılarla veya üçüncü kişilerle paylaşmayı seçerse, kaydettiği her bilgi ve içeriğin diğer kullanıcılara ve üçüncü kişilere karşı da gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır.
 • Site Sahibi, kullanıcı tarafından verilmiş olan kişisel verileri, Siteye erişimin sağlanması, üye girişi, Site güvenliğinin temin edilmesi, kullanıcı alışkanlık, beğeni ve tercihlerinin analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru yapılması gibi amaçlar veya kullanıcının açık rızasının alındığı sair amaçlarla; mevzuata ve Kişisel Veri Politikası’na uygun olarak kullanabilir, işleyebilir, saklayabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla bu amaçlar doğrultusunda paylaşabilir, BAY.t’ın faaliyet alanıyla ilgili olarak reklam, pazarlama, bildirim ve benzeri faaliyetler kapsamında kullanılabilir, veri tabanlarında tasnif edip saklayabilir, veri tabanındaki verilerden yararlanabilir. Site Sahibi bu kapsamda, site aktivite bilgilerinden, erişim araçları ve browser bilgilerinden de yararlanma hakkına sahiptir.
 • Kişisel Veriler ve verilerin işlenmesi karşısında haklar ile ilgili ayrıntılı bilgiye Site’de yayınlanan Aydınlatma Metni ve Kişisel Veri Politikası’ndan ulaşılabilir.
 • Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Site Sahibi, kullanıcılardan yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir şekilde ve kesinlikle; ırk ve etnik kimlik, dini/siyasi/felsefi düşünce, fiziksel ya da ruhsal sağlık ve özelikler gibi hassas bir bilgi talep etmemektedir. Bu bilgilerin verilmiş, kaydedilmiş veya ifşa edilmiş olmasından dolayı Site Sahibinin bir sorumluluğu yoktur.
 • Ticari iletişim: BAY.t, siteye veya kendisine iletmiş ya da bir şekilde kaydetmiş/kaydettirmiş olduğunuz iletişim adresinize, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderebilir. Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğiniz kabul edilir. Vermiş olduğunuz izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkını her zaman kullanabilirsiniz. Ret talepleri BAY.t tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır. Ret yolları, göndericisinin BAY.t olduğu elektronik iletilerde gösterilir.
 • Gizlilik ve güvenlik koşullarının ihlali: Site Sahibi, gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.
 • Bilgi ve iletişim: www.bay-t.com.tr web sitesinin gizlilik koşullarına ilişkin sorularınız için info@bay-t.com.tr adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.Kapat
Danışmana Sor
Kapat