Kurumsal

1990’dan bugüne…

Bay.t Yazılım olarak geliştirdiğimiz ürünlerin satış ve desteğini, yurt genelinde konularında uzmanlaşmış 500 civarında Bay.t bayisinden oluşan bayi kanalımız ile gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

2023

BAY.t e-Serbest Meslek Makbuzu

BAY.t e-Serbest meslek makbuzu modülü ile Gelir İdaresi Başkanlığı arasında tam Entegrasyon sağlandı.

BAY.t Paylaşım

Günümüzün en çok tercih edilen sosyal ağ uygulaması ile ticari yazılımı ilk kez bir araya getirerek; kullanıcılarımızın sosyal ağ uygulaması ile günün her saati ve her yerden ticari yönetimlerini devam ettirebilecekleri son derece işlevsel olan “BAY.t Paylaşım” uygulaması geliştirildi.

2022

BAY.t Bulut Yedekleme

Kullanıcılarımızın en çok tercih edilen ücretsiz depolama hizmetlerini ya da bu depolama hizmetlerinin belirli bir alanını satın alarak kullandığı hesaplarına, tercihleri doğrultusunda haftalık, günlük, saatlik, dakikalık otomatik ticari verilerini yedek alabilmesini sağlayan ürün geliştirmesi yapıldı.

2021

BAY.t e-Mutabakat

Kullanıcılarımızın alıcı ve satıcı carileri ile belirli tarihteki bakiye ve fatura adetlerini dijital ortamda (SMS, Mail veya Sosyal Paylaşım Ağı) karşılaştırabilmesi için e-Mutabakat ürünümüz kullanıcılarımıza sunuldu.

2020

BAY.t e-Belge

e-Belge modülü ile GİB’e BAY.t Ticari Programı Entegrasyonu sağlandı.

2019

BAY.t e-Esnaf

Sektörün ihtiyacına özel küçük işletmeler için tasarlanmış olan kiralama ürünü e-Esnaf geliştirildi.

BAY.t Capital & BAY.t Boss

2019 yılında 35.000’i aşkın müşterinin katkılarıyla şekillenmiş olan BAY.t Capital ve BAY.t Boss; Büyük, Orta Boy ve Küçük işletmeler için tasarlanmıştır.

BAY.t Mobil

Android veya IOS cihazlardan erişim sağlanabilen, online veya offline yapıda çalışma özelliğine sahip mobil ile kullanıcılarımızın işletmelerini uzaktan takip edebilmeleri ve ticaretlerini mobil ile yürütebilmeleri sağlanmıştır. Hızla büyüyen işletmelerin artan ve karmaşıklaşan ihtiyaçlarına çözümler üretmek için, son teknolojinin sunduğu tüm imkanları alt yapısında barındırır halde tasarlanmıştır.

2017

BAY.t Perfectus

2017 yılında son teknolojilerin getirdiği olanaklarla ve birikmiş deneyimimizle eczane çözümlerimizi Bay.t Perfectus ismiyle tekrar geliştirmeye başladık.

2016

Non-Stop-Shop!

2016 yılında perakende satış sektörü için offline veya online çalışabilen, yeni nesil ÖKC cihazları ile uyumlu Non-Stop-Shop isimli ürünümüzü geliştirdik. Geleneksel Pos cihazlarının yüksek maliyeti ve hantallığını, PcPos’lara kazandırdığımız yeteneklerle tamamen gereksiz kılan bu yazılımımız özellikle market sektöründe büyük bir fark yarattı.

2012

E-devlet uygulamaları

Hızla dijitalleşen e-Devlet uygulamalarında zaman kaybetmeden yerimizi aldık. Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak e-Devlet uygulamaları (e-Fatura, e-Arşiv, e-Defter, e-İhracat, e-Müstahsil) geliştirildi. Programımızın çalışma şekli ve işlem süreçleri GİB tarafından test edildi ve resmi olarak onaylandı. Entegratör firmalarla paralel çalışmalar yürüterek altyapı çalışmalarımızı tamamladık ve e-Devlet imkanlarını kullanıcılarımızın hizmetine sunduk.

2007

El terminali ve mobil çözümler

2007 yılında ticari çözümlerimize el terminali ve mobil çözümleri eklemeye başladık. Merkez ile online veya offline halde çalışabilen arayüzlerimiz, ticari işlemlerini mekandan bağımsız gerçekleştirme ihtiyacı duyan kullanıcılarımızın iş hayatına ivme kattı, çalışma şekillerinin teknolojik evrimine katkı sağladı.

2004

BAY.t Entegre

Yaklaşık son üç yıldır kapsamlı araştırmalar ve geliştirmelerla üstünde çalışıyor olduğumuz yeni yazılımımız BAY.t Entegre programımızın Standart Paket’i piyasaya sürüldü. Bayilik yapılanmamızın geliştirilmesi ve güçlendirmesine ağırlık verildi.

Takip eden yıllardan bugünlere kadar sürecek olan ticari yazılımlarımızı zenginleştirmeye bu dönemde başladık. Ticari işletmelerin sektör bazında ihtiyaçlarını araştırarak çeşitli modüller, ek yazılımlar ve çözüm ortaklıkları geliştirmeye halen devam ediyoruz.

2002

BYTE Eczane

Eczane programımız 12000 kullanıcı sayısına ulaşarak bizi eczacılık bilişim sektöründe lider bir marka olmaya taşıdı.

Bu dönemde giriştiğimiz imaj çalışmalarımız logomuzun yenilenmesi ve marka ismimizin okunuşça Türkçeleşmesi ile karşılık buldu.

2001

Ecz@vizyon

İnternetin yaygınlaşmaya ve eczanelerde kullanımı artmaya başladığı ilk yıllarda gerçekleştirdiğimiz Ecz@vizyon projesi ile, eczacıların mesleki sorunlarının yanısıra sosyal ihtiyaçlarına karşılık da hizmetler üretmeye yöneldik.

Ecz@vizyon, eczacılara özel, o zamanlar henüz bu isim tanımlanmamış olsa da, “bir sosyal medya platformu” olarak tasarlanmıştı. TEB ve eczacı odalarından duyuruların da yayınlandığı, forum ve konferans bölümlerinde meslektaşların birbirlerine danışma ve mesleki sorunlarını tartışma olanakları bulduğu, yeni çıkan ilaçlar, ilaç fiyatları, depo kampanyaları hakkında kullanıcıların kolayca ve kesintisiz bilgiye ulaşmalarını mümkün kılan bir platformdu. Eczacıların ilaç takası için, çeşitli ilanlarını paylaşmak için, hatta eski okul arkadaşlarını bulup haberleşmek için kullandıkları bu platform hızla yaygınlaşıp BYTE Eczane programının kullanıcısı olmayan eczacılar arasında bile popülerliğe sahip oldu.

2000

Tele Control

Yurt genelinde bayilik yapılandırma, eğitim ve destek çalışmaları yoğunlaştırıldı. 2000 yılında BYTE Yazılım İstanbul Bölge Müdürlüğü açıldı.

1995

Tele-Control

İnternet öncesi dönemde fiyat değişimlerini eczanelere aktarma sorununu çözme amacıyla “Tele-Control” cihazımızı ürettik. BYTE Tele-Control, gece eczanelere değişen ilaç fiyatlarını otomatik olarak BYTE Ses-Faksprogramı üzerinden göndermek için kullanıldı. Eczacılar için çok yararlı olan bu proje Türk Eczacılar Birliği’ne (TEB) gösterildi ve geliştirilmesi için ihale açılması sağlandı.

1994

BYTE Ses-Faks

1994 yılında DOS işletim sisteminde çalışan ilk Türkçe Faks&Modem programı BYTE Ses-Faks’ı ürettik. Modemlerin ses özelliği kullanılarak “sesli yanıt sistemi”ni kullanan bu yazılımımız, takip eden pek çok diğer ürünümüzde altyapısal olarak varlığını sürdürecekti.
Eczane programımıza “sesli yardım” özellikleri eklendi.
“Uzak erişim” programları üretilerek kullanıcılara uzaktan destek vermeye başladık.

1993

BYTE Eczane

İlk yazılımımız ve eczane programlarımızın ilki 1993 yılında kullanıcılarla buluştu.

1990

Kuruluş

Bayt Yazılım, Bilgisayar Yazılım Telekominikasyon Elektronik Ltd. Şti. olarak 1990 yılında profesyonel iş çözümleri üretme amacıyla kuruldu.
Kapat
Gizlilik Sözleşmesi
 1. Genel: Bu siteyi kullanıyor olmanız, gizlilik ve güvenlik koşullarını ve kurallarını okuduğunuz ve kabul ettiğiniz anlamına gelir. Gizlilik koşullarında öngörülen zorunlulukları yerine getiremeyeceğinizi düşünüyorsanız, bu siteyi kullanmayınız. Sitedeki bazı yerlerin kullanımı veya bu yerlerle kurulacak etkileşim hakkında özel birtakım ek hüküm ve şartlar geçerli olabilir.
 2. Gizlilik ve güvenlik koşullarının takibi/değişiklik: BAY.t (“Site Sahibi”), herhangi bir zamanda önceden haber vermeksizin gizlilik ve güvenlik koşullarında değişiklik yapma ya da ek koşullar getirme hakkına sahiptir. Kullanım sırasında toplanan bilgilerin niteliklerinden, nasıl kullanıldığından, bu bilgilerin üçüncü şahıslar ile hangi durumlarda paylaşıldığından ve gerekli tüm gizlilik koşullarından haberdar olunması için yapılan değişiklikler bu sayfada sunulacaktır. Site Sahibinin gizlilik koşullarında değişiklik yapma hakkı saklı olduğundan, gizlilik ve güvenlik koşullarının düzenli olarak takibi ve okunması gereklidir. Bu siteyi yapılabilecek bu tarz bir değişiklikten sonraki kullanım, gizlilik ve güvenlik koşullarındaki değişiklilerin kabul edildiği anlamını taşır.
 3. Açık sistem: Kullanıcılar; (Kullanıcı tabiri, varsa üyeler dahil, web sitesine giren herkesi ifade eden genel bir tanım olarak kullanılmıştır.) internet ortamının güvenilir bir ortam olmadığını, internet ortamında iletişimin riskli olduğunu, kişisel bilgiler, şifreler vb. de dâhil her türlü bilginin 3. şahısların hukuka aykırı fiillerinin muhatabı olabileceğini bilmekte ve kabul etmektedir. Site Sahibi, güvenlik ve kötü niyetli hareketlerle ilgili olarak hiçbir garanti vermemektedir.
 4. Kullanıcı bilgileri: Kullanıcı tarafından Site’ye yerleştirilen, iletilen veya Site aracılığıyla gönderilen her türlü içerikten ve kişisel bilgiden (her türlü yazı, doküman, müzik, ilan, reklâm, iletilen görüş ve düşünceler dâhil fakat bunlarla sınırlı olmamak üzere, ses veya yazı veya hareketli/hareketsiz görüntü içeren her türlü içerik) Kullanıcı sorumludur. Kullanıcılar, Site’ye ilettikleri/gönderdikleri her türlü bilginin güvenilirliğini, doğruluğunu, üçüncü şahısların haklarını ihlal etmediğini, yasalara aykırı olmadığını beyan ve garanti etmiştir. Site Sahibi’nin, Kullanıcılar tarafından Site’ye konulan, diğer Kullanıcılara veya üçüncü şahıslara herhangi bir zarar veya yük getirdiğine inandığı içeriği veya mevzuata aykırı içeriği tamamen veya kısmen yayından kaldırma ya da erişimi engelleme hakkı saklıdır. Ancak bu yönde herhangi bir yükümlülüğü bulunmamaktadır.
 5. Kullanıcı adı ve şifre: Site Sahibi bazı bölümlerin kullanımını üyelik/kayıt şartına bağlı tutabilir. Kayıt sırasında Kullanıcıya ad ve şifre verilebilir ya da kullanıcı tarafından ad ve şifre oluşturulması istenebilir. Kullanıcı adı ve şifrenin muhafazasından, yanlış ya da hukuka aykırı kullanımından ve olası tüm izinsiz kullanımlarından doğrudan kullanıcı sorumludur. Şifrenin özel rakamlar, harfler ve karakterler kullanılarak daha güvenli bir biçimde oluşturulmasından ya da bunun için gerekli değişikliklerin yapılmasından kullanıcı sorumludur. Üyelik adı ve şifre kullanılarak yapılan tüm işlemlerin sorumluluğu kullanıcıya aittir. Üye adı ve şifrenin kaybedilmesi, yetkisiz 3. şahısların eline geçmesi ya da üye güvenliğini tehdit eden bir durumla karşılaşılması halinde derhal site ve/veya Site Sahibine haber verilir.
 6. Bilgilerin korunması: Site Sahibi, web sitesindeki tüm sayfaların güvenliği için azami gayret göstermektedir. Sitede kayıtlı bulunan verilerin gizliliğini, güvenliğini ve bütünlüğünü korumak için çok çeşitli teknik ve yönetimsel uygulamalardan yararlanılmaktadır.
 7. Üçüncü kişilere ait siteler: Bu sitede, Site Sahibinin işletmediği veya işletimini kontrol etmediği, 3. şahıslar tarafından işletilen alt ve üst siteler bulunabilir ve bunlara bağlantı sağlanabilir/link/bilgi verilebilir. Site Sahibinin erişim sağlanan bu sitelere ilişkin, içerik, güvenlik, gizlilik politikaları ve iletişimin sürekli sağlanacağına dair herhangi bir garantisi ya da özel bir taahhüdü yoktur. Sorumluluk 3. kişilere ait sitelerde yazılı koşulara tabidir. Herhangi bir işlem yapılmadan önce söz konusu sitelerde yer alan güvenlik ve gizlilik koşulları okunmalıdır. Söz konusu sitelere sağlanan kişisel bilgilerden, bu sitelerden istifade edilen içerikten ve servislerden veya bu sitelerin gizlilik politika ve uygulamalarından Site Sahibi sorumlu tutulamaz.
 8. Site yardımcı programları: Kullanıcının sitenin bazı bölümlerinden yararlanabilmesi için yardımcı programlar kullanılması gerekebilir. Bu bölümlerden yararlanıldığı takdirde, yararlanma biçim ve kapsamıyla ilgili veriler, site veritabanına kaydedilebilir. Keza bölümlerden daha kolay yararlanabilmeniz için bazı “çerez”lerden yararlanabilir, bunlar vasıtasıyla kullanıcıya bazı bilgiler gönderebiliriz.
 9. Kişisel verilerinizle ilgili olarak verdiğiniz izin, size hizmet vermek; hizmetlerimizin, üyelerin, üçüncü şahısların tanıtım faaliyetleri; hukuki gereklilikler vb. hallerde kullanma iznini de içermektedir.

Kişisel veriler

 • Sitenin ziyaret edilmesi, kullanılması ya da herhangi bir bölümden yararlanılması için ad, soyad, adres/yaşanılan yer, IP bilgileri, e-posta adresi, telefon numarası vb. kişisel veriler siteye verilmiş, kaydedilmiş olur/olabilir. Kullanıcı, vermiş/açıklamış kaydetmiş olduğu kişisel verilerin Site Sahibine açık olacağını dikkate alarak bu bilgileri açıklamış olduğunu ve siteye açıkladığı, kaydettiği her bilginin, içeriğin Site Sahibine karşı gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır. Kullanıcı, seçmiş olduğu paylaşım seviyesi ile kişisel verilerini ve gönderdiği içeriği diğer kullanıcılarla veya üçüncü kişilerle paylaşmayı seçerse, kaydettiği her bilgi ve içeriğin diğer kullanıcılara ve üçüncü kişilere karşı da gizliliğini yitirdiğini kabul etmiş sayılır.
 • Site Sahibi, kullanıcı tarafından verilmiş olan kişisel verileri, Siteye erişimin sağlanması, üye girişi, Site güvenliğinin temin edilmesi, kullanıcı alışkanlık, beğeni ve tercihlerinin analizi, istatistik oluşturulması, iletişim, pazarlama, duyuru yapılması gibi amaçlar veya kullanıcının açık rızasının alındığı sair amaçlarla; mevzuata ve Kişisel Veri Politikası’na uygun olarak kullanabilir, işleyebilir, saklayabilir, yurt içindeki veya dışındaki üçüncü şahıslarla bu amaçlar doğrultusunda paylaşabilir, BAY.t’ın faaliyet alanıyla ilgili olarak reklam, pazarlama, bildirim ve benzeri faaliyetler kapsamında kullanılabilir, veri tabanlarında tasnif edip saklayabilir, veri tabanındaki verilerden yararlanabilir. Site Sahibi bu kapsamda, site aktivite bilgilerinden, erişim araçları ve browser bilgilerinden de yararlanma hakkına sahiptir.
 • Kişisel Veriler ve verilerin işlenmesi karşısında haklar ile ilgili ayrıntılı bilgiye Site’de yayınlanan Aydınlatma Metni ve Kişisel Veri Politikası’ndan ulaşılabilir.
 • Özel Nitelikli Kişisel Veriler: Site Sahibi, kullanıcılardan yasalar gerektirmediği sürece herhangi bir şekilde ve kesinlikle; ırk ve etnik kimlik, dini/siyasi/felsefi düşünce, fiziksel ya da ruhsal sağlık ve özelikler gibi hassas bir bilgi talep etmemektedir. Bu bilgilerin verilmiş, kaydedilmiş veya ifşa edilmiş olmasından dolayı Site Sahibinin bir sorumluluğu yoktur.
 • Ticari iletişim: BAY.t, siteye veya kendisine iletmiş ya da bir şekilde kaydetmiş/kaydettirmiş olduğunuz iletişim adresinize, elektronik ileti veya ticari elektronik ileti gönderebilir. Ticari nitelikte olsun ya da olmasın, her türlü elektronik iletişim aracılığıyla gönderilecek elektronik iletinin gönderimine önceden izin/onay verdiğiniz kabul edilir. Vermiş olduğunuz izni/onayı iptal etme ve ticari nitelikteki elektronik iletileri reddetme hakkını her zaman kullanabilirsiniz. Ret talepleri BAY.t tarafından en geç 3 iş günü içinde işleme alınacaktır. Ret yolları, göndericisinin BAY.t olduğu elektronik iletilerde gösterilir.
 • Gizlilik ve güvenlik koşullarının ihlali: Site Sahibi, gizlilik koşullarına uyulmaması ya da kuralları ihlal etme girişiminde bulunulması durumunda, ihlal tam olarak gerçekleşsin ya da gerçekleşmesin, sistemde mevcut bilgileri reddetme, içerikten çıkarma, silme hakkıyla birlikte önceden haber vermeksizin kullanıcıların site ve hizmetlere erişimini askıya alma, sonlandırma, üyeliği iptal etme hakkını (zorunlu olmamakla birlikte) saklı tutar. Bu kural, koşulların kullanıcı adına hareket eden üçüncü bir kişi tarafından dolaylı ihlali ya da ihlal girişimi olması durumu için de geçerlidir.
 • Bilgi ve iletişim: www.bay-t.com.tr web sitesinin gizlilik koşullarına ilişkin sorularınız için info@bay-t.com.tr adresine yazarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.Kapat
Danışmana Sor
Kapat