1990’dan bugüne…
Bay.t Yazılım olarak geliştirdiğimiz ürünlerin satış ve desteğini, yurt genelinde konularında uzmanlaşmış 500 civarında Bay.t bayisinden oluşan bayi kanalımız ile gerçekleştirmeye devam ediyoruz.

 1. Kuruluş

  Bayt Yazılım, Bilgisayar Yazılım Telekominikasyon Elektronik Ltd. Şti. olarak 1990 yılında profesyonel iş çözümleri üretme amacıyla kuruldu.

 2. BYTE Eczane

  İlk yazılımımız ve eczane programlarımızın ilki 1993 yılında kullanıcılarla buluştu.

 3. BYTE Ses-Faks

  1994 yılında DOS işletim sisteminde çalışan ilk Türkçe Faks&Modem programı BYTE Ses-Faks’ı ürettik. Modemlerin ses özelliği kullanılarak “sesli yanıt sistemi”ni kullanan bu yazılımımız, takip eden pek çok diğer ürünümüzde altyapısal olarak varlığını sürdürecekti.

  Eczane programımıza “sesli yardım” özellikleri eklendi.

  “Uzak erişim” programları üretilerek kullanıcılara uzaktan destek vermeye başladık.

 4. Tele-Control

  İnternet öncesi dönemde fiyat değişimlerini eczanelere aktarma sorununu çözme amacıyla “Tele-Control” cihazımızı ürettik. BYTE Tele-Control, gece eczanelere değişen ilaç fiyatlarını otomatik olarak BYTE Ses-Faksprogramı üzerinden göndermek için kullanıldı. Eczacılar için çok yararlı olan bu proje Türk Eczacılar Birliği’ne (TEB) gösterildi ve geliştirilmesi için ihale açılması sağlandı.

 5. Tele-Control

  Yurt genelinde bayilik yapılandırma, eğitim ve destek çalışmaları yoğunlaştırıldı. 2000 yılında BYTE Yazılım İstanbul Bölge Müdürlüğü açıldı.

 6. Ecz@vizyon

  İnternetin yaygınlaşmaya ve eczanelerde kullanımı artmaya başladığı ilk yıllarda gerçekleştirdiğimiz Ecz@vizyon projesi ile, eczacıların mesleki sorunlarının yanısıra sosyal ihtiyaçlarına karşılık da hizmetler üretmeye yöneldik.

  Ecz@vizyon, eczacılara özel, o zamanlar henüz bu isim tanımlanmamış olsa da, “bir sosyal medya platformu” olarak tasarlanmıştı. TEB ve eczacı odalarından duyuruların da yayınlandığı, forum ve konferans bölümlerinde meslektaşların birbirlerine danışma ve mesleki sorunlarını tartışma olanakları bulduğu, yeni çıkan ilaçlar, ilaç fiyatları, depo kampanyaları hakkında kullanıcıların kolayca ve kesintisiz bilgiye ulaşmalarını mümkün kılan bir platformdu. Eczacıların ilaç takası için, çeşitli ilanlarını paylaşmak için, hatta eski okul arkadaşlarını bulup haberleşmek için kullandıkları bu platform hızla yaygınlaşıp BYTE Eczane programının kullanıcısı olmayan eczacılar arasında bile popülerliğe sahip oldu.

 7. BYTE Eczane

  Eczane programımız 12000 kullanıcı sayısına ulaşarak bizi eczacılık bilişim sektöründe lider bir marka olmaya taşıdı.

  Bu dönemde giriştiğimiz imaj çalışmalarımız logomuzun yenilenmesi ve marka ismimizin okunuşça Türkçeleşmesi ile karşılık buldu.

 8. BAY.t Entegre

  Yaklaşık son üç yıldır kapsamlı araştırmalar ve geliştirmelerla üstünde çalışıyor olduğumuz yeni yazılımımız BAY.t Entegre programımızın Standart Paket’i piyasaya sürüldü. Bayilik yapılanmamızın geliştirilmesi ve güçlendirmesine ağırlık verildi.

  Takip eden yıllardan bugünlere kadar sürecek olan ticari yazılımlarımızı zenginleştirmeye bu dönemde başladık. Ticari işletmelerin sektör bazında ihtiyaçlarını araştırarak çeşitli modüller, ek yazılımlar ve çözüm ortaklıkları geliştirmeye halen devam ediyoruz.

 9. El terminali ve mobil çözümler

  2007 yılında ticari çözümlerimize el terminali ve mobil çözümleri eklemeye başladık. Merkez ile online veya offline halde çalışabilen arayüzlerimiz, ticari işlemlerini mekandan bağımsız gerçekleştirme ihtiyacı duyan kullanıcılarımızın iş hayatına ivme kattı, çalışma şekillerinin teknolojik evrimine katkı sağladı.

 10. E-devlet uygulamaları

  Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak e-devlet uygulamaları (e-fatura, e-arşiv, e-defter, e-ihracat) geliştirdik. Programımızın çalışma şekli ve işlem süreçleri GİB tarafından test edildi ve resmi olarak onaylandı. Entegratör firmalarla paralel çalışmalar yürüterek altyapı çalışmalarımızı tamamladık; e-devlet imkanlarını kullanıcılarımızın hizmetine sunduk.

 11. Non-Stop-Shop!

  2016 yılında perakende satış sektörü için offline veya online çalışabilen, yeni nesil ÖKC cihazları ile uyumlu Non-Stop-Shop isimli ürünümüzü geliştirdik. Geleneksel Pos cihazlarının yüksek maliyeti ve hantallığını, PcPos’lara kazandırdığımız yeteneklerle tamamen gereksiz kılan bu yazılımımız özellikle market sektöründe büyük bir fark yarattı.

 12. BAY.t Perfectus

  2017 yılında son teknolojilerin getirdiği olanaklarla ve birikmiş deneyimimizle eczane çözümlerimizi Bay.t Perfectus ismiyle tekrar geliştirmeye başladık.

Vizyonumuz

Türkiye’de uluslararası standartlarda yazılımlar üreten, sektöründe lider bir firma olmak ve ülke dışında da ürünlerimizle ülkemizi temsil etmektir. Tüm yazılımlarımızda inovatif ve güncel yaklaşımlarımızla yeni nesil çözümler üreterek kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırmak, ürettiğimiz yenilikçi ürünlerle zamanı değiştiren teknolojik gelişimlerin tarihe işleyen bir parçası olmak tutkuyla bağlı olduğumuz bir vizyondur.

Misyonumuz

Müşteri odaklı düşünme ve üretim yaklaşımının sonucu olan yazılımlarımızla güncel ihtiyaçlara cevap veren ve kullanıcıların günlük ticari işlemlerinin birebir yansıtıldığı sanal arayüzler oluşturmak ve yazılımlarımız ile küresel düzeyde rekabet ortamında kullanıcılarının sahip olması gereken tüm verimlilik ve karar/destek sistemi ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Müşteri Memnuniyeti

Müşteri Memnuniyeti, ilk ve en önemli ilkemiz olarak tüm üretim ve operasyon sürecimizi şekillendirir. Müşterilerimizin ve bayilerimizin geri bildirimleri ve isteklerinin bizi mükemmelliğe götüren bir yol gösterici olduğunun farkındayız. Ve kuruluşumuzdan bu yana buna uygun olarak yazılımlarımızı güncellemeyi ve yeni ürünlere yönelmeyi ana ilkemiz olarak üstlendik.

Yaygın Hizmet Anlayışı

Yaygın Hizmet Anlayışı, daha ilk günden bizleri ulusal çapta hizmet veren bir firma olma hedefine yönlendirdi. Ve bugün tüm Türkiye’ye yayılan geniş bayi ağımız ve her gün zenginleşen hedef sektörlerimizde, ticari programlarımızın esnek yapısında bu tutum kendini gösterir. Hedefimiz hemen her sektöre hayatı ve ticareti kolaylaştırıcı ürünlerimizle ulaşmak, nerede olursa olsun müşterilerimize kaliteli destek sunacak altyapı ağımızı sağlam tutmaktır.

Kalite ve özen

Kalite ve özen, tüm çalışma sürecimizi ve ürünlerimizi en temelden şekillendirir. Üretim sürecimizin her aşamasında müşterilerimize sunduğumuz ürünün kaliteli ve gururla sunacağımız bir ürün olması gerektiği aklımızdadır.

Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın mutluluğu

Çalışanlarımızın ve iş ortaklarımızın mutluluğu, temel ilkelerimizden biri olarak çalışma şeklimizi pek çok benzerimizden farklı kılar. Sürekli eğitim fırsatı ve huzurlu bir çalışma ortamı sunma tutumumuz kaliteli ürünlerin mutlu çalışanların elinden çıktığı bilincimizden kaynaklanır; bu inanç bayilerimize gösterdiğimiz özene de yansır. Bayilerimizi dahil gördüğümüz Bay.t ailesinin ürettikleri çözümlerle ve sundukları hizmetle gurur duyan, mutlu ve haklı kazançlarıyla kalkınan bireyler ve işletmeler olması, bizim için en büyük gurur kaynağıdır.