Ücretsiz Demo Talebi
Yukari
Kapat
      

Bayilik Başvuru Formu
Destek Talep Formu
Öneri İstek Formu
Demo Talep Formu
Bayi Girişi  : 
Neden Bay.t Kullanmalıyım ?
Demo talebinde bulunmak için tıklayınızProgramı indirmek için tıklayınızTanıtım filmlerini izlemek için tıklayınızEkran görüntüleri için tıklayınız
BAY.t Entegre El Terminali Çözümleri

Mobil Çözümler

Firmamız, Bay.t Entegre kullanıcılarının, mobil (hareket halinde iken) satış - sipariş - sevkiyat - Depo nakil - Sayım ihtiyaçlarını karşılamak için çözümler üretmiştir.

.Net teknolojilerini kullanarak hazırlanan programlar, el bilgisayarlarında çalıştırılarak, merkez bilgisayar ile GPRS (internet üzerinden), Access point (kablosuz modem) kullanılarak on-line, veya cradle (kablo bağlantılı) off-line olarak iki yönlü veri transferi yapılan çözümler üretmiştir.

Mobil Satış - Dağıtım Otomasyonu

El bilgisayarına satış temsilcisinin aracında bulunan stok miktarı, stok fiyatları, gideceği cariler ve bakiye bilgileri yüklenerek sahaya çıkılır. Müşteriler yerlerinde ziyaret edilerek mal satışı, mal iade, tahsilat veya sipariş işlemlerini yapabilirler.

Yaptıkları işlemlere ait araçtaki yazıcıdan makbuz (nakit-çek-senet-kredi kartı) veya fişlerini (fatura-irsaliye-sipariş) hemen yazdırabilirler.

Yaptıkları işlemleri el bilgisayarındaki GPRS (internet bağlantısı) kullanılarak, merkezdeki sisteme anında veya istedikleri zaman gönderebilirler. İstenirse Merkeze döndüklerinde cradle (kablo bağlantısı) kullanılarak verileri aktarabilir, araçtaki malları kolayca merkeze teslim edebilirler.

Sahada iken merkezdeki bilgisayara GPRS ile bağlanarak, merkezdeki stok ve carilere ait gerekli bilgileri sorgulayabilirler.

Mobil Satış - Dağıtım Otomasyonu Getirileri

Müşterilerine yerinde hizmet veren işletmeler, müşteri memnuniyetini arttırır, alıcı-satıcı ilişkileri daha çok gelişir, tahsilat sorunları azalır.

Yerinde ve hızlı hizmet veren firmaların satışları ve pazar payları artacaktır.

Satış ve teslimat sırasında hatasız (barkod ile) veri toplanması, stok takibinin hatasız yapılmasını sağlayacaktır.

Sahada toplanan verilerin merkeze hatasız aktarılması, muhasebeleştirme işlemlerinde önemli ölçüde zaman ve personel tasarrufu sağlanacaktır.

Sahada işlemlerin hızlanması ve otomasyonun etkisi ile personel ve araç tasarrufu sağlanacaktır.

Müşteride satış için harcanan süre azalacağı için, her satış temsilcisi müşterisine daha fazla zaman ayırabilecektir.

Merkez depo ve kamyon stokları gerçek verilerle takip edilecek, kaçaklar ortadan kalkacaktır.

Otomasyonun zaman kazandırması özelliği ile, bir satış temsilcisi route planında daha fazla müşteriye ulaşabilecek ve satış cirolarını artıracaktır.

Satış temsilcisi kendi el terminalinden her müşterinin cari hesap durumunu izleyebileceği için, tahsilat-ödeme riskleri azalacaktır.

Firmalar sahadan topladıkları güncel veriler vasıtası ile, müşteri bazında ve bölgesel pazar analizleri yapabilme, rakiplerini izleyebilme ve güncel satış stratejileri oluşturma avantajına kavuşurlar.

Firma yöneticileri, satış elemanlarının müşteri ziyaretlerini yapıp yapamadıklarını izleyebilirler. (müşteri barkodları)

Müşterilerin kullanılan otomasyondan dolayı, hesaplanan fatura, sipariş toplamlarına, fiyatlara ve satış koşullarına güvenleri artacaktır.

Mobil satış-dağıtım otomasyonu sayesinde sahada yapılan işlemler; satış personelinin kişisel insiyatif kullanımı azaltılabilir, işlemler-fiyatlar-ödeme opsiyonları merkezin amaçları doğrultusunda düzenlenir, standartlaşır.

Yüksek teknoloji kullanan firmalar; müşterileri, rakip firmaları ve çalışanları gözünde daha çok prestij kazandıracaktır.

BAY.t Entegre El Terminali Çözümleri ile;

  • Hızlı İşlem
  • Daha Çok Müşteri Ziyareti
  • Daha Çok Satış
  • Daha Çok Tahsilat
  • Müşteri Memnuniyeti Artışı
  • Barkod İle hatasız teslimat ve stok takibi
  • Merkez ile online - offline veri entegrasyonu
  • Personel ve araçlardan tasarruf
  • Prestij ve güven kazandırır.

BAY.t Mobil Çözümleri ile Neler Yapılabilir ?

Satış - Teslimat - Sipariş İşlemleri :

Satış temsilcisi araçta bulunan malları, barkodunu okutarak veya barkod kullanmadan kolayca seçerek fatura veya irsaliye kesebilir. Teslim edilen mal miktarı araç stoklarından eksilir, iade mal alımlarında araç stoklarına eklenir. Araçtaki mal mevcudu el terminalinden izlenebilir.

Araçta bulunmaya mallar için sipariş alabilir araçta mal olmadan sadece sipriş almak amacıyla müşteri ziyaretleri yapılabilir. Alınan siparişleri el terminalindeki GPRS (İnternet Bağlantısı) kullanılarak anında veya istedikleri zaman merkeze gönderebilirler.

Müşteri Ziyareti Planlar :

Satış temsilcisinin el bilgisayarında hangi gün hangi müşteriye uğraması gerektiğini belirten tüm müşterilerin sıralı ziyaret planları bulunur. İşlem sırasında müşteri aramalarında o gün ziyaret edeceği müşteriler (istenirse tümü) görüntülenerek hızlı işlem yapılması sağlanır.

Tahsilat İşlemleri :

Satış temsilcileri müşteri ziyaretlerinde son bakiyelerini görerek, nakit, çek, senet, kredi kartı ile tahsilat yaparak el terminallerine girer, gerekirse istedikleri formatta tahsilat makbuzu bastırabilirler. Geçmiş tarihteki hareketlerini, cari hesap ekstrelerini el terminalindeki GPRS (İnternet Bağlantısı) kullanılarak anlık olarak merkezden alabilirler.

Müşteri Bilgileri - Özel Fiyatlar :

Sadece ziyaret edilecek müşterilerin veya tüm müşterilerin bakiye borcu, risk limiti, müşteri grupları, müşteriye veya müşteri gruplarına özel fiyatlar ve iskontolar el terminaline yüklenir. Faturalama işlemi sırasında özel iskonto ve fiyatların otomatik gelmesi sağlanabilir.

Yeni Müşteriye Satış :

Gerekirse satış temsilcisi yeni bir müşteriye de satış yapıp, tahsilat alabilir.

Ürün Bilgileri :

Araçta bulunan veya bulunmayan tüm ürünlere ait fiyatlar, kdv, araç stoğu, barkod bilgileri, firmaya özel kullanılan ürün grupları ve alanları, iskontolar vb bilgiler el terminaline yüklenir ve kullanılır.

Araç Yükleme - Boşaltma :

Bay.t Mobil çözümler ile araç boşaltma işlemi tek tuşa basılarak araçtaki bakiyeler kadar otomatik nakil fişi oluşturulur ve sisteme aktarılır. Araç yükleme işlemini hızlandırmak için araca yüklenecek mallara ait minimum-maksimum ve ortalama değerler belirterek araca yüklenecek “depo nakil fişi” otomatik oluşturulabilir.

Veri Aktarımı :

El terminali ile merkez bilgisayar arasında GPRS (İnternet Üzerinden), Access point (Kablosuz modem) kullanılarak on-line, veya cradle (kablo bağlantılı) off-line olarak iki yönlü veri transferi yapılabilmektedir. Bu özellikler vasıtası ile sahada yapılan tüm işlemler anında merkeze gönderilebilir veya merkezden istenilen veriler alınabilmektedir. Sahada yapılan işlemler tek tek kontrol edilerek aktarılabileceği gibi, hepsi bir defada aktarılarak raporu alınabilmektedir. Gerek el terminalindeki programlar ve gerekse verilerin aktarıldığı merkezde kullanılan program (BAY.t Entegre) aynı firma (BAY.t Yazılım) tarafından yapıldığı için versiyon yükseltmelerde hiçbir sorun yaşanmamaktadır.

Bayt Entegre ile Arka Ofis İşlemleri :

Carilerin, plasiyerlerin, route planlarının, pirim sisteminin, ürünlerin ve fiyatların kısaca saha uygulamalarının tanımlandığı ve planlandığı Bay.t Entegre arka ofis yazılımı olarak her büyüklükteki firmanın tüm ihtiyaçlarına cevap verecek özelliklere sahiptir. Bay.t Entegre programı standart paket içinde Stok, Cari, İrsaliye, Fatura, Çek-Senet, Kasa, Banka bölümleri ve eklenebilen Dövizli Çalışma, Muhasebe, Taksitli Satış, Renk-Beden, Yazarkasa-POS, Teknik Servis, Personel, İşletme Defteri, modülleri ile değişik sektörlerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir.

BAY.t Entegre
Ek Modüller
Gerekli Formlar
Bu sitenin tüm hakları saklıdır. © 2019
BAY.T Yazılım Evi
Adres : Kırcaali Mh. Kayalı Sk. No:22 Birel İş Merkezi Kat:5 Osmangazi - Bursa / Türkiye
Telefon : 0 (224) 252 1 252 pbx    |    Faks : 0 (224) 252 0 352    |    E-Posta : info@bay-t.com.tr
Tasarım : INTERSOFT